Pneumatyka do profesjonalnych zastosowań

pistolet pneumatyczny lakierniczyProfesjonalne zastosowania wymagają profesjonalnych narzędzi. W to wliczają się również różnego rodzaju narzędzia pneumatyczne stosowane dość powszechnie w rożnych dziedzinach od mechaniki, poprzez lakiernictwo, po budownictwo. W każdym z tych wypadków powinny to być narzędzia dobrych producentów, ponieważ ci gwarantują wysoką jakość swoich produktów, a jednocześnie w razie potrzeby można liczyć na dobry serwis. Dobre narzędzia pneumatyczne można znaleźć w dobrych sklepach. Jakie typy narzędzi można tam znaleźć?

Pistolety lakiernicze oraz do przedmuchiwania i pompowania powietrza. Służą one przede wszystkim w warsztatach lakierniczych oraz mechanicznych. Dzięki możliwościom regulacji i kontrolowania ciśnienia można uzyskać właściwy strumień powietrza potrzebny do nałożenia równej i trwalej warstwy lakieru lub tez można uzyskać optymalne ciśnienie w oponach, konieczne do ich prawidłowej eksploatacji. W lakiernictwie bardzo przydatne będą tez polerki pneumatyczne, które pozwalają na uzyskanie bardzo dużych prędkości obrotowych potrzebnych do efektywnego wypolerowania lakieru.

Kolejnymi narzędziami pneumatycznymi dostępnymi w sprzedaży, to wiertarki, czy młoty pneumatyczne. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Mogą to być narzędzia pneumatyczne o różnej mocy, pozwalające na kruszenie betonowych elementów, czy przygotowywanie otworów pod różnego rodzaju zastosowania, takie jak instalacje

Trzecią grupę stanowią narzędzi stosowane w warsztatach zajmujących się mechanika, głównie samochodową. Są to klucze pneumatyczne, w tym kątowe ułatwiające dostęp do miejsc trudno dostępnych, czy też różnego rodzaju pneumatyczne odpowiedniki elektronarzędzi, takie jak szlifierki, wiertarki, czy piły pneumatyczne. Przy zastosowaniu narzędzi o odpowiedniej mocy i prędkości obrotowej można uzyskać bardzo dobre efekty w pracy z nimi.

Warto jednak zadbać, aby wyposażyć się w takie narzędzia, które będą trwałe i odporne na szybkie zużycie się, także zapewnią wygodę użytkowania (lekkość i ergonomiczne kształty), małe zużycie powietrza, co przekłada się na mniejsze zużycie energii (zwykle elektrycznej) potrzebnej do działania sprężarki oraz niski poziom hałasu, dzięki czemu będą one mniej uciążliwie nie tylko dla obsługującej je osoby, ale również dla wszystkich przebywających w pobliżu. Na te wszystkie aspekty warto zwracać szczególną uwagę zaraz po wyborze mocy urządzenia itp.

 

Powiązane artykuły