Najlepsze wkrętaki precyzyjne

Co jakiś czas jestem pytany o to, jakie wkrętaki precyzyjne polecam. Może być trudno zaoferować tylko jedną rekomendację, ponieważ jest tak wiele świetnych marek i stylów, więc zamiast tego opiszę, co lubię w różnych wkrętakach precyzyjnych, które mam w mojej osobistej skrzynce z narzędziami.

Kronus

Ten 6-częściowy zestaw śrubokrętów Kronus kosztował mnie mniej niż 10 dolarów w Radio Shack. Pięć lat temu, kiedy był zupełnie nowy, był to ogromny krok naprzód w porównaniu z tanimi "śrubokrętami klejnotowymi" o cienkich metalowych rączkach, które ciągle łamałem.

Reklama googletag.cmd.push(function() { googletag.display("top-content-ad-slot"); });

Chociaż te sterowniki nie są strasznie ergonomiczne, nie są niewygodne w użyciu. Kompaktowa obudowa sprawia, że jest to mój zestaw wkrętaków precyzyjnych do pracy w podróży, gdy brakuje miejsca w torbie na narzędzia.

Radio Shack już ich nie sprzedaje, ale wciąż są dostępne na ebayu i przez likwidatorów.

Craftsman/General Tools

Mam kilka takich śrubokrętów Craftsman wyprodukowanych przez General Tools, które krążą po mojej skrzynce z narzędziami. Dwa żółte śrubokręty z kolorowymi nakrętkami to małe sześciokątne śrubokręty z głowicą kulową, których nadal regularnie używam, mimo że przeszedłem na śrubokręty Bondhus i Wiha.

Wydają się one oferować najlepszy stosunek jakości do ceny. Szkoda, że zestawy, które widziałem, nie są dostarczane z poręcznymi walizkami do przechowywania lub przenoszenia.

Wiha

Wiha to marka wkrętaków precyzyjnych de-facto wśród techników, konstruktorów, hobbystów, badaczy i użytkowników przemysłowych - nie bez powodu. Podstawowe wkrętaki precyzyjne Wiha, takie jak ten, może nie wyglądają na wiele, ale są wygodne w użyciu. Końcówki są precyzyjnie wyprofilowane, uchwyty wygodne do przekręcania, a końcówka wkrętaka obraca się swobodnie i łatwo.

Wiha produkuje precyzyjne narzędzia z końcówkami Phillips, szczelinowymi, Torx i sześciokątnymi, które kosztują średnio 3-4 dolary za sztukę. Doskonałym miejscem do rozpoczęcia jest ten 8-częściowy zestaw do szczelin i Phillips, który jest obecnie przeceniony do 22 dolarów przez Amazon.

Wiha PicoFinish

Wiha oferuje również linię wkrętaków precyzyjnych PicoFinish, ale nie są one tak popularne jak ich standardowe wkrętaki. Gumowe uchwyty są naprawdę przyjemne w dotyku, ale nie uznałbym tego za cechę niezbędną.

Wera Kraftform Micro

Podobnie jak w przypadku większych wkrętaków Kraftform firmy Wera, wiele osób albo kocha, albo nienawidzi rękojeści tych wkrętaków Micro. Osobiście uważam te wkrętaki za nieco lepsze od projektów Wiha, ale uchwyt na palec może być czasami niewygodny do dosięgnięcia.

Wybór rozmiarów i stylów wkrętaków Micro firmy Wera nie dorównuje jeszcze wkrętakom Wiha, ale wygląda na to, że oferta została ostatnio poszerzona o wkrętaki do nakrętek, wkrętaki kulowe sześciokątne i modele Torx.

Witte Wittron

Kupiłem ten 7-częściowy zestaw wkrętaków precyzyjnych Witte dla kaprysu za kartę podarunkową, i choć nie są to moje ulubione wkrętaki, wciąż po nie sięgam od czasu do czasu. Nie są złe, tylko bardzo drogie - niezasłużenie. Gdybym nie lubił ich bardziej niż wkrętaków precyzyjnych innych marek do mikrowkrętów o wyższym momencie obrotowym, już dawno bym je oddał.

PB Swiss

PB Swiss produkuje jedne z najlepszych wkrętaków, jakich kiedykolwiek używałem i ich wkrętaki precyzyjne nie są inne. Istnieją dwa minusy - nie mają szerokiego wyboru rozmiarów i stylów, a dystrybutorzy w USA mogą być trudni do znalezienia. Jeśli musisz mieć taki zestaw, licz się z tym, że sporo za niego zapłacisz.

Wkrętaki dla techników i wkrętaki kieszonkowe

Chociaż nie nazwałbym tych wkrętaków wieloostrzowych wkrętakami precyzyjnymi, są one niezastąpione do miniaturowych wkręcania elementów złącznych w podróży. Jeśli czuję się leniwy, sięgam po nie zamiast po "prawdziwy" wkrętak precyzyjny do szybkich zadań. Zazwyczaj jednak wolę wkrętaki precyzyjne ze względu na ich cieńsze rękojeści i swobodnie obracającą się nasadkę typu palm-grip.

Powiązane artykuły