Najlepsze akumulatorowe piły tarczowe, edycja 2021

Jaka jest najlepsza akumulatorowa piła tarczowa? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale mogę powiedzieć, które modele są moim zdaniem najlepsze w określonych kategoriach.

W ciągu ostatnich kilku lat używałem wielu akumulatorowych pilarek tarczowych, a wypróbowałem jeszcze więcej. Jest bardzo wiele dobrych pilarek tarczowych, kilka świetnych i kilka fantastycznych wyróżniających się. Ale która jest najlepsza? To czasami zależy o wiele bardziej od osobistych preferencji niż w przypadku innych rodzajów narzędzi. W innych przypadkach chodzi po prostu o moc, czas pracy i pojemność.

Szukasz więcej rekomendacji "najlepszych narzędzi"? Sprawdź nasze rekomendacje najlepszych wiertarek akumulatorowych, najlepszych akumulatorowych wiertarek udarowych i najlepszych akumulatorowych oscylacyjnych narzędzi wielofunkcyjnych. Dyskutowaliśmy również na temat najlepszej marki elektronarzędzi akumulatorowych, przy czym mój głos przechylił się w stronę Milwaukee.

Powinienem zaznaczyć, że w tym zestawieniu brałem pod uwagę tylko piły tarczowe do cięcia drewna, a nie piły do cięcia metalu.

Najlepsza 18V: Milwaukee M18 Fuel 6-1/2″ 2730

Jeśli chcesz najlepszą bezprzewodową pilarkę tarczową, będziesz musiał wyłożyć duże pieniądze na Milwaukee M18 Fuel 2730, ich model 6-1/2″, który pojawił się pod koniec 2013 roku. Jest to ich pierwsza bezszczotkowa piła tarczowa, a także nowa piła 7-1/4″, która została dodana do linii narzędzi Milwaukee M18 Fuel. Więcej o tej pile za chwilę.

Milwaukee zaprojektowało piłę tarczową M18 Fuel 2730 z silnikiem bezszczotkowym i bardzo wytrzymałą obudową. Nawet but jest bardzo wytrzymały i solidny. Wiem, że but nie powinien być pierwszą rzeczą, na którą patrzę w pilarce tarczowej, ale często jest. Solidny obuch mówi, że marka dołożyła wszelkich starań, aby stworzyć najlepszą możliwą pilarkę tarczową.

Zaskakująco, nie ma prawdziwej konkurencji dla bezszczotkowych pił tarczowych Milwaukee. Makita miała wyjść z własną bezszczotkową piłą tarczową na początku 2021 roku, ale nie widziałem jej jeszcze w żadnym sklepie.

Piła Milwaukee 6-1/2″ jest wygodna w użyciu, ma większą moc niż większość innych pił akumulatorowych klasy 18V, które pamiętam i zapewnia przyzwoity czas pracy. Wolę rozmiar brzeszczotu 6-1/2″ i podoba mi się, że piła jest skierowana w lewo, co pomaga mi lepiej śledzić linię cięcia.

piła

Ale co z nowym modelem 7-1/4″?

Bezszczotkowa piła tarczowa Milwaukee M18 Fuel 2731 ma rozmiar brzeszczotu zbliżony do przewodu (7-1/4″) i wydajność zbliżoną do przewodu, ale jest wygodna i poręczna jak narzędzie bezprzewodowe. Jest to najlepsza z pilarek tarczowych, która działa bardzo dobrze i zapewnia większą wydajność cięcia niż pilarki 6-1/2″.

Jednak piła jest również nieco większa, cięższa i ma prawą stronę cięcia, co może nie spodobać się niektórym użytkownikom. Wiele pił akumulatorowych jest lewostronnych, więc jeśli chcesz zmienić piłę na gorszą, będziesz potrzebował trochę praktyki.

Jeśli ważna jest dla Ciebie większa wydajność cięcia, to model 2731 jest świetnym wyborem. Ale jeśli naprawdę nie potrzebujesz dodatkowej wydajności cięcia, piła 6-1/2″ jest fantastycznym wyborem i pozwoli Ci przetrwać dzień z mniejszym zmęczeniem ramienia.

Wybór redaktorów 18V: Dewalt 20V Max DCS391

Jestem frajerem dla Dewalt's akumulatorowych pił tarczowych. Jestem pewien, że Dewalt pracuje nad własnymi bezszczotkowymi pilarkami tarczowymi, ale w międzyczasie piła DCS391 jest obecnie ich modelem premium. Istnieje mniejszy model, DCS393, ale brakuje mu fantastycznego magnezowego buta DCS391.

Dewalt DCS391 oferuje dobrą równowagę pomiędzy mocą, wydajnością, czasem pracy i komfortem użytkownika, a do tego nie jest strasznie droga.

Najlepsza budżetowa 18V: Porter Cable

Nie lubię tanich, akumulatorowych pilarek tarczowych, naprawdę nie lubię. Niedrogie pilarki często mają nietrwałe uchwyty i niewygodne pokrętła, a do tego czasami mają kiepską wydajność. Mniej kosztowne akumulatorowe piły tarczowe, szczególnie te z dolnej półki cenowej, często mają małe rozmiary ostrzy. Jeśli zobaczysz tarczę o rozmiarze 5-3/8″ w pilarce tarczowej klasy 18V, dostosuj swoje oczekiwania co do rzeczywistej mocy pilarki. Mniejsze ostrze = mniejszy silnik.

Ostrza 5-3/8″ są również trudniejsze do znalezienia niż ostrza o rozmiarach 6-1/2″ i 7-1/4″. Istnieje wiele marek, które produkują brzeszczoty ogólnego przeznaczenia, ale kiedy przychodzi czas na znalezienie brzeszczotu do sklejki, materiałów nieżelaznych, brzeszczotu wyższej jakości lub brzeszczotu specjalistycznego, nie będziesz miał zbyt wiele do wyboru.

Jakiś czas temu recenzowałem model 18V firmy Porter Cable i zaskoczył mnie. Wyglądała jak tania piła, ale sprawowała się przyzwoicie i nie była wcale taka słaba, jak się obawiałem. Porter Cable jest teraz koncentruje się na ich rozszerzonej linii 20V Max, i tak na podstawie mojego doświadczenia z ich linii 18V, to jest model budżetu bym spróbować najpierw.

Ryobi wkrótce wyjdzie z nowym 18V One+ 6-1/2″ piła tarczowa, model P507, ale nie widziałem ich w sklepach jeszcze albo. Wydaje się, że może to być na-par z 20V Max oferty Porter Cable.

Najlepszy 12V: Milwaukee M12 Fuel 2530

Milwaukee wzięła wszystkie rzeczy, które użytkownicy lubią w swoich piłach tarczowych M18 Fuel i umieściła je w pilarce M12 Fuel, model 2530. Użytkownicy prosili o pilarkę tarczową M12 od dłuższego czasu, a Milwaukee nie zawiodło ich, prezentując swoje najnowsze narzędzie bezszczotkowe.

Ponieważ piła ta jest bezszczotkowa, uzyskuje się doskonałą równowagę pomiędzy mocą i czasem pracy, a do tego jest zbudowana z tarczą o rozmiarze 5-3/8″. Posiada zdolność cięcia 1-5/8″, co oznacza, że może czysto przeciąć materiały 2X tarcicy. Zgodnie ze stroną produktową Milwaukee, piła M12 Fuel może również akceptować brzeszczoty o rozmiarze 5-1/2″.

Jeśli potrzebujesz przenośnej wygody cięcia, ale możesz obejść się bez większej mocy i zdolności cięcia piły M18 Fuel, model M12 jest mniejszy, lżejszy i również tańszy. Jest to naprawdę jedyny model, którego można używać do poważnych prac. Inne pilarki tarczowe klasy 12V dostępne na rynku to tak naprawdę małe pilarki do przycinania i w ogóle nie pasują do tego modelu.

Model "Chciałbym móc go wypróbować": Festool TSC 55

Bezszczotkowa pilarka Festool TSC 55 to druga w historii akumulatorowa pilarka do cięcia wgłębnego i jedyna, która jest obecnie dostępna. Może być zasilana jednym lub dwoma zestawami akumulatorów litowo-jonowych i jest jedynym produktem Festool, jaki kiedykolwiek widziałem, wyposażonym w worek do zbierania pyłu.

Wybór Czytelników

W tej chwili wygląda na to, że bezszczotkowe pilarki tarczowe Milwaukee M18 Fuel prowadzą wśród konkurencji z całkiem sporą przewagą. Naprawdę trzeba je wypróbować, aby docenić marketingowe zapewnienia Milwaukee o "wydajności zbliżonej do przewodowej". Po niebezprzewodowej stronie rzeczy, naprawdę podoba mi się bezprzewodowa piła tarczowa Dewalt i może zrobić z niższej oferty budżetowej Porter Cable. Ryobi ma potencjał jako oferta budżetowa, ale nie jest jeszcze dostępna i jeszcze jej nie testowałem.

Powiązane artykuły