Najlepsze wiertarki akumulatorowe 2021

Po raz kolejny nadszedł czas, aby zmierzyć się z pytaniem, które zadaje wielu czytelników i użytkowników elektronarzędzi: Szukam nowej wiertarki akumulatorowej, co polecacie?

W zeszłym roku było tylko 9 kategorii rekomendacji. W tym roku jest 9 kategorii i 15 zgłoszeń. Przepraszam, mogę być trochę niezdecydowany, ale mam nadzieję, że dodane kategorie pomogą w procesie podejmowania decyzji o zakupie.

W ostatnich kilku najlepszych akumulatorowych wiertarek, Milwaukee wziął był najlepszy wybór w wielu kategoriach. Jest to jedna rzecz, która nie zmieniła się od zeszłego roku. Ich bezszczotkowe narzędzia akumulatorowe M18 i M12 Fuel są nadal po prostu najlepszymi ofertami wśród głównych marek klasy profesjonalnej.

Podobnie jak w przypadku innych rekomendacji, są one oparte na moich preferencjach i tym, co uważam za najlepsze wiertarki i sterowniki spośród tych, które testowałem i używałem. Jeśli chcesz zasugerować konkretny model do rozważenia w przyszłym roku, proszę daj mi znać w komentarzach.

Ponieważ wiertarki akumulatorowe i młotowiertarki często mają te same części i funkcje, większość, jeśli nie wszystkie z tych zaleceń można zastosować również do młotowiertarek.

Ponieważ wiele z moich zaleceń dotyczy modeli bezszczotkowych, upewnij się, że sprawdzisz mój post o korzyściach płynących z zastosowania silników bezszczotkowych w elektronarzędziach. Po prostu, narzędzia bezszczotkowe zazwyczaj oferują równowagę większej mocy i dłuższego czasu pracy w porównaniu do narzędzi z silnikami szczotkowymi. Nie ma też szczotek silnika, które trzeba wymieniać, co oznacza mniejsze potrzeby konserwacyjne.

wiertarka

Najlepsza 18V: Milwaukee M18 Fuel 2603

Wiertarko-wkrętarka bezszczotkowa Milwaukee M18 Fuel, model 2603, to mój najlepszy wybór trzeci rok z rzędu. Jest mocna, ale nie nieporęczna. W połączeniu z kompaktowym akumulatorem litowo-jonowym M18, jest dość kompaktowa. Wymień kompaktowy akumulator na akumulator XC o zwiększonej pojemności, a otrzymasz dłuższy czas pracy ORAZ większy moment obrotowy dzięki "efektowi XC" Milwaukee.

Jest to jedna z moich ulubionych wiertarek i być może najbardziej godna polecenia dla każdego, kto szuka najwyższej klasy wydajności.

Wybór redakcji 18V: Bosch DDS181

DDS181 firmy Bosch to nudna wiertarka akumulatorowa (słowa nie są zamierzone). Nie ma żadnych wyszukanych funkcji ani gwizdków, nie jest też bezszczotkowa. Mimo to, DDS181 jest urządzeniem, którego używam do wiercenia otworów i wbijania elementów złącznych, przynajmniej wtedy, gdy nie testuję innego modelu.

Oferuje przyzwoite osiągi i spełnia te oczekiwania. W niektórych zastosowaniach po prostu nie ma wystarczającej mocy, nawet przy momencie obrotowym 600 cali, ale to część kompromisu z lżejszymi i bardziej kompaktowymi wiertarkami.

Jeśli chcesz mieć najnowsze i najlepsze rozwiązania, sprawdź ofertę bezszczotkowych wiertarek i wkrętarek Bosch. Jeśli jednak zależy Ci na solidnym wykonaniu, które nie rozbije banku, Bosch DDS181 nie zawiedzie Cię.

Ekstremalny moment obrotowy 18 V: Milwaukee M18 Fuel Hole Hawg

Gdy trzeba wywiercić duże otwory, i wiele z nich, i chcesz to zrobić bezpiecznie, możesz przejść do nowej wiertarki Milwaukee M18 Fuel Hole Hawg, która podobno zapewnia wydajność zbliżoną do przewodowej.

Istnieją dwa nowe Hole Hawg, z których oba są przeznaczone dla elektryków. Super Hole Hawg, zaprojektowany dla potrzeb hydraulików i do wiercenia większych otworów, jest w przygotowaniu na ten rok. 2707 Hole Hawg posiada metalowy uchwyt 1/2″, podczas gdy 2708 Hole Hawg posiada bezkluczykowy uchwyt Quik-Lok 7/16″ z chwytem sześciokątnym.

Potencjalną alternatywą może być Makita 18V LXT XPH07, która zapewnia prawie 1100 in-lbs momentu obrotowego. Jeszcze go nie próbowałem i prawie się boję. 1090 in-lbs to moment obrotowy wymagający użycia nadgarstka, ale wiertarce Makity brakuje jakiegokolwiek zabezpieczenia poza niezręcznie długim uchwytem pomocniczym.

Zdobywca drugiego miejsca Extreme Torque 18V: Bosch Anti-Kickback DDH181X

Najnowsza wiertarka Bosch DDH181X Brute Tough 18V do pracy przy dużych obciążeniach jest wyposażona w technologię Active Response, która bezpiecznie odcina zasilanie narzędzia, gdy tylko czujniki wykryją, że wiertło lub osprzęt zablokowały się podczas wiercenia. W ten sposób narzędzie zatrzymuje się, zanim obrót wiertła będzie na tyle duży, że powstanie niebezpieczna sytuacja.

Podczas wiercenia z użyciem większych lub dłuższych wierteł zetknięcie się z niespodziewaną śrubą, gwoździem, węzłem lub innym obiektem powodującym zakleszczenie wiertła może być niebezpieczne. Jeśli wiertło zakleszczy się lub zaklinuje, cała energia obrotowa zostanie przekazana z powrotem do wiertła, które wykona przeciwny obrót i pociągnie za sobą Twoje ręce i nadgarstki, dopóki nie zmniejszy się nacisk na spust. Zakleszczone wiertła są również znane z tego, że uderzają użytkowników i osoby postronne w twarz. Istnieje nawet możliwość strącenia z drabiny.

Tak więc, mimo że wiertarko-wkrętarka Milwaukee M18 Fuel jest najlepszym wyborem, czułbym się nieco bezpieczniej używając DDH181X do zastosowań wymagających większego momentu obrotowego. Hole Hawg zapewnia bardziej kontrolowaną geometrię, ale DDH181X służy również jako kierowca do zastosowań związanych z mocowaniem.

Najlepszy kompaktowy model 18 V: Dewalt 20 V Max DCD790

Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Dewalt DCD790 20V Max nie była uwzględniona w zeszłorocznych rekomendacjach. Próbka testowa była spóźniona, a ja również nie sądziłem, że w zestawieniu potrzebna jest kolejna kategoria dla najlepszej kompaktowej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

DCD790 przekonała mnie do siebie, a na arenie kompaktowych wiertarek o wysokiej wydajności pojawiła się nowa konkurencja. Jest to solidnie wykonany model, który posiada wszystkie cechy dobrej wiertarki - wygodny i ergonomiczny uchwyt oraz świetny stosunek mocy do rozmiaru (i wagi). Czas pracy jest również całkiem dobry, co jest normą w przypadku narzędzi bezszczotkowych.

Nie, DCD790 nie zrobi wrażenia na Twoich znajomych, ale jest godną polecenia kompaktową wiertarko-wkrętarką do lekkich i średnio ciężkich zadań związanych z wierceniem i jazdą.

Wicelider Najlepsza kompaktowa wiertarko-wkrętarka 18 V: Milwaukee M18 Compact Brushless 2701

Porównanie kompaktowej wiertarko-wkrętarki 20V Max DCD790 firmy Dewalt i nowej kompaktowej wiertarko-wkrętarki bezszczotkowej M18 2701 firmy Milwaukee nie jest łatwym zadaniem. Obie są bardzo wydajnymi wiertarkami akumulatorowymi, ale ja wolę ergonomię Dewalta.

Czy chcesz kupić linię 20V Max firmy Dewalt, czy M18 firmy Milwaukee? Odpowiedź na to pytanie powinna być Twoim czynnikiem decydującym.

Ten model oferuje dobrą wydajność i czas pracy, ale brakuje mu niektórych funkcji premium, które są dostępne w wiertarkach Milwaukee Fuel. Nie jest to bezszczotkowa wiertarka dla ubogich, ale zamiast tego jest pozycjonowana jako średni poziom wydajności pomiędzy zaktualizowanym modelem szczotkowym marki a ich najwyższej klasy modelem bezszczotkowym Fuel.

W porównaniu z wiertarką Milwaukee M18 z silnikiem szczotkowym (2606), 2701 zapewnia porównywalny moment obrotowy (500 cali) w mniejszym opakowaniu.

Najlepsza budżetowa wiertarka 18 V: Bosch Compact DDB181

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka Bosch DDB181 18V to podstępna bestia. Ma to być podstawowa wiertarka akumulatorowa, ale jest również niezwykle kompaktowa i lekka. Nie jest tak mocna, jak inne wymienione tu wiertarki klasy profesjonalnej 18 V, ale jest też znacznie mniejsza i poradzi sobie z mniej wymagającymi pracami.

Nie jestem zakochany w uchwycie DDB181, ale nie jest on też uciążliwy czy niewygodny. Uchwyt nie jest tak wyprofilowany, jak się do tego przyzwyczaiłem, ale zwęża się nieco od przekładni w kierunku akumulatora.

W zeszłym sezonie wakacyjnym, wielu sprzedawców sprzedawało zestaw DDB181-02 (2) baterii za jedyne 99$, co było niesamowitą okazją. Jego cena jest teraz wyższa, ale może spadnie z powrotem w dół na Dzień Ojca i następny sezon wakacyjny.

Zwycięzca w kategorii najlepszy budżetowy model 18V: Hitachi DS18DSAL

Zestaw wiertarko-wkrętarki Hitachi DS18DSAL 18V jest brzydki, ale wygodny i dobrze się sprawuje jak na narzędzie tej wielkości. Jeśli wygląd Ci nie przeszkadza, możesz być pewien, że jest kilka lepszych akumulatorowych wiertarko-wkrętarek za te pieniądze. Gdyby istniała kategoria najlepszej kompaktowej wiertarki akumulatorowej z silnikiem szczotkowym, DS18DSAL znalazłaby się na krótkiej liście do zdobycia najwyższego wyróżnienia.

Wyróżnienie specjalne 18V: Dewalt Premium 3-Speed DCD990

W pojedynku pomiędzy Dewalt 20V Max DCD990 i Milwaukee M18 Fuel 2603, wolę Milwaukee. Ale to nie znaczy, że DCD990 nie jest godny polecenia, bo jest. Nigdy nie byłem fanem 3-biegowych wiertarek premium firmy Dewalt, ponieważ tradycyjnie były one duże, nieporęczne i ciężkie. Ta, z silnikiem bezszczotkowym, jest zaskakująco kompaktowa - w porównaniu z poprzednimi generacjami 3-biegowych wiertarek - bez poświęcania jakiejkolwiek prędkości lub mocy.

Pewnego dnia, DCD990 może pozbawić Milwaukee M18 Fuel statusu najlepszej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej, ale nie w tym roku. Uważam, że przynajmniej ogólna ergonomia Milwaukee jest znacznie lepsza, zwłaszcza gdy trzeba zamocować uchwyt pomocniczy.

Najlepsza w branży motoryzacyjnej: Ingersoll Rand

Narzędzia akumulatorowe 12V firmy Ingersoll Rand trafiły na moją listę 5 ulubionych nowych narzędzi 2013 roku, ponieważ są świetnymi wykonawcami i zostały starannie zaprojektowane. Już wcześniej byłem pod wrażeniem IR, a ostatnie doświadczenia tylko to potwierdziły.

Wiertarka akumulatorowa Ingersoll Rand IQV12 D1130 3/8″ to wspaniała wiertarka, która może być używana również poza warsztatami samochodowymi. Jest lekka, kompaktowa i zapewnia przyzwoitą moc. Brakuje jej nieco poleru w ofercie marek budowlanych i nie jest tak mocna, ale powinna oferować większą odporność chemiczną i ochronę przed uderzeniami.

Krótko po zakończeniu zeszłorocznego podsumowania rekomendacji najlepszych wiertarek akumulatorowych otrzymałem nowy model od Ingersoll Rand, który poddałem testowi - ich wiertarkę akumulatorową 20V Max D5140.

Nowa wiertarka IR, jak również inne narzędzia akumulatorowe tej firmy, są wydajne i zaprojektowane specjalnie dla użytkowników z branży motoryzacyjnej. Nawet twarda obudowa zestawu 20V D5140 jest dostosowana do potrzeb profesjonalistów z branży motoryzacyjnej. Jeden z zawiasów posiada sprężynujący trzpień, który umożliwia zdjęcie całej pokrywy, dzięki czemu cały zestaw można umieścić w skrzynce narzędziowej lub szufladzie szafki! Jeśli Twój zestaw musi być przenośny, ponowne założenie pokrywy trwa kilka sekund.

Tak, D5140 jest trochę ciężki. Tak, jest większa niż wiele akumulatorowych wiertarko-wkrętarek zaprojektowanych dla branży narzędzi budowlanych. Ale jej obsługa to marzenie. Posiada dużą moc (700 in-lbs), a jej obudowa została specjalnie zaprojektowana, aby wytrzymać kontakt z wieloma chemikaliami i płynami samochodowymi. Ingersoll Rand D5140 jest również wystarczająco wytrzymały, aby przetrwać upadki na twarde podłogi w garażu.

Podobnie jak w przypadku D1130, posunąłbym się do stwierdzenia, że D5140 może być również doskonałym modelem do zastosowań przemysłowych.

Najlepsza 12V: Milwaukee M12 Fuel 2403

Bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka Milwaukee M12 Fuel znacznie przewyższa konkurencyjne marki, i to nie tylko ze względu na bardziej wydajny silnik. Wystarczy sprawdzić specyfikację wiertarki i sterownika M12 Fuel, aby zobaczyć, co mam na myśli.

Oprócz dobrze dopracowanej ergonomii, wiertarka M12 Fuel zapewnia najwyższy moment obrotowy, jaki widziałem w wiertarkach klasy 12V, i jest wyposażona w uchwyt 1/2″. Większość wiertarek klasy 12V jest wyposażona w mniejsze i czasami lżejsze uchwyty 3/8″.

Do tego wszystkiego wiertarka jest kompaktowa i lekka. Przedstawiamy ją w połączeniu z akumulatorem litowo-jonowym M12 XC 4.0Ah o zwiększonej pojemności, ale w standardowym zestawie znajduje się również kompaktowy akumulator 2.0Ah. Daje to możliwość wyboru pomiędzy minimalnym rozmiarem i wagą a maksymalnym czasem pracy, w zależności od tego, czego wymaga dany dzień pracy.

Zwycięzca z 12 V: Bosch PS32

Bardzo podoba mi się bezszczotkowa wiertarka Bosch PS32 12V. Ale... bardziej podoba mi się wiertarka Milwaukee. Podczas gdy Milwaukee skupiło się na mocy i funkcjach premium w swojej wiertarce M12 Fuel, Bosch skupił się na rozmiarze i pozornym czasie pracy.

PS32 to niewielka wiertarka, ale spełnia swoje zadanie. Jeśli jest jakieś zadanie, które rozważałeś powierzyć kompaktowej wiertarce klasy 12V, PS32 może je wykonać.

Najlepsza budżetowa wiertarka 12 V: Bosch PS31

Mimo że wiertarka Bosch PS31 12V jest na rynku już od ponad pół dekady, to nadal jest to doskonały model. Dobra ergonomia (choć nie tak dobra, jak w przypadku nowego modelu bezszczotkowego), zrównoważona moc, rozmiar i waga oraz niska cena sprawiają, że jest to fantastyczny wybór budżetowy. Zestaw z 2 bateriami kosztuje obecnie 99$, co jest ceną trudną do pobicia przez większość roku.

PS31 nadal jest bardzo wartościowy i czasami jest dostępny jako część obniżonych zestawów narzędzi Bosch L-Boxx w okolicach Dnia Ojca i sezonu zimowych zakupów świątecznych.

Zwycięzca budżetu 12V: Milwaukee M12 2407

Poleciłem Milwaukee M12 2407 wiertarko-wkrętarki w najlepszej wiertarki dla majsterkowiczów post, a także w poprzednim najlepszym wiertarki i wkrętarki combo dla właścicieli domów i stolarzy post. Dlaczego więc zestaw 2407 jest tutaj tylko wiceliderem?

Wokół głównych świąt kupowania narzędzi i niektórych innych okresów w roku, combo jest 99 dolarów. W tej chwili jest to $129. Nie, że $129 nie jest dobra cena, bo to jest za to, co dostajesz, ale $99 jest lepiej.

2407 jest solidnym wykonawcą i służy również jako niedrogie wejście do linii narzędzi akumulatorowych M12 Milwaukee. Nie jest tak dobrze wyspecyfikowany jak model Milwaukee M12 Fuel, ale korzysta z podobnej ergonomii.

Gdyby zestawy wiertarek kompaktowych Bosch i Milwaukee z silnikiem szczotkowym klasy 12V były w cenie 99 USD, moja rekomendacja padłaby na Milwaukee. Chociaż Bosch rozszerza swoją linię narzędzi 12V, Milwaukee jest znacznie silniejszy. Wystarczy sprawdzić niektóre z najnowszych wiadomości i recenzji narzędzi Milwaukee M12, aby przekonać się samemu.

Zobacz więcej na: http://solidnenarzedzia.eu/

Powiązane artykuły