Cztery zalety modernizacji systemu sprężarek

Wydaje się, że każdy dzień przynosi kolejną aktualizację systemu dla smartfona, komputera lub sprzętu elektronicznego. Choć może się to wydawać przesadą, nowe systemy operacyjne i aktualizacje oprogramowania sprawiają, że urządzenia elektroniczne są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu mogą nadal zapewniać optymalną wydajność.

Podobnie jest z oprogramowaniem sterującym urządzeniami sprężonego powietrza. Zaawansowane oprogramowanie sterujące korzysta z najnowszych osiągnięć techniki i wiedzy inżynierskiej. W rezultacie uzyskuje się bardziej niezawodny i energooszczędny system sprężonego powietrza.

Zaawansowane sterowanie systemem sprężonego powietrza

Sterowniki maksymalizują wydajność i niezawodność poprzez sterowanie głównym silnikiem napędowym sprężarki powietrza i regulację ciśnienia w systemie w określonym, wąskim zakresie. Zaawansowane sterowniki mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb systemu sprężonego powietrza poprzez dodanie dodatkowych czujników, styków cyfrowych, funkcji komunikacji poprzez magistralę polową, Internet i SMS w celu optymalizacji systemu sprężonego powietrza.

Unowocześnienie tego ważnego oprogramowania sterującego przynosi dodatkowe korzyści:

  1. Optymalna wydajność - aktualizacja pomaga dostroić urządzenia sprężonego powietrza do wymagań wydajnościowych w aktualnych warunkach pracy.
  2. Zwiększona niezawodność - najnowsze technologie monitorują wydajność i ostrzegają operatorów sprężonego powietrza, gdy potrzebna jest szczególna uwaga.
  3. Wydłużony cykl życia - modernizacja pozwala na bardziej efektywne działanie urządzeń, co zmniejsza ich obciążenie i obniża całkowity koszt cyklu życia.
  4. Wydłużonyczas sprawności - zautomatyzowane sterowanie najważniejszymi elementami pozwala utrzymać proces w stanie gotowości do pracy.

Unowocześnione sterowanie i zintegrowane monitorowanie w celu zapewnienia optymalnej wydajności

Zaawansowane możliwości przetwarzania danych przez unowocześnione sterowniki, takie jak Elektronikon® Mk5, umożliwiają wykorzystanie najnowszych i najbardziej zaawansowanych algorytmów i funkcji sterowania w sprężarkach niemal każdego typu i wieku, co przekłada się na lepsze sterowanie systemem i oszczędność energii. Ponadto, w większości przypadków koszt modernizacji będzie równy lub niższy niż naprawa lub wymiana starszego układu sterowania.

Najnowsza technologia sterowania umożliwia także łączność i integrację z zaawansowanym systemem monitorowania danych o sprężonym powietrzu. Dzięki temu, że sterowanie i dane są w zasięgu ręki, można zapewnić optymalną wydajność i znaczne oszczędności energii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sterownika Elektronikon Mk5 lub programu monitorowania 24/7 SMARTLINKfirmy Atlas Copco, wypełnij formularz zapytania ofertowego, a przedstawiciel firmy Atlas Copco wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Powiązane artykuły