Atlas Copco pomaga przyspieszyć produkcję samochodów elektrycznych

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że cena gazu w tych dniach jest wystarczająco dużo, aby wszyscy z nas rozważyć zawieszenie naszych kluczy i / lub handlu w naszych samochodach na elektryczne.

Na szczęście dla nas, przemysł motoryzacyjny jest w pełnym rozkwicie, aby przejść z paliw kopalnych do pojazdów elektrycznych. Każdy pojazd elektryczny lub hybrydowy wymaga dużej ilości ogniw baterii litowo-jonowych. Każde ogniwo baterii składa się z kilku części, takich jak anoda, katoda i elektrolit. W Atlas Copco nasz sprzęt jest przeznaczony do wspierania produkcji tych części.

Od wydobycia surowców po przygotowanie tych materiałów do użycia w ogniwach baterii - procesy te wymagają suchego, niezanieczyszczonego sprężonego powietrza i azotu. Atlas Copco łączy sprężarki powietrza i gazu z odpowiednimi osuszaczami, filtrami i generatorami gazu, aby zapewnić stały dopływ wysokiej jakości suchego, niezanieczyszczonego powietrza do zakończenia procesu.

Połączenie wielu bezolejowych sprężarek powietrza klasy 0 i osuszaczy sorpcyjnych to idealne rozwiązanie inteligentnego powietrza zapewniające wysoką jakość produktu przy najniższych możliwych kosztach. Nasze generatory azotu i tlenu znajdujące się na miejscu pomagają obniżyć koszty operacyjne, umożliwiając uzyskanie dokładnej ilości i czystości gazu, która jest wymagana dla danego zastosowania.

Aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii i zmniejszyć ślad węglowy procesu produkcyjnego, Atlas Copco może dostarczyć jednostki do odzyskiwania energii, które umożliwiają ponowne wykorzystanie sprężonego ciepła w innym miejscu procesu. Nawet 94% energii elektrycznej jest zamieniane na ciepło sprężania, które można ponownie wykorzystać do ogrzewania budynków lub w procesie produkcyjnym do suszenia i starzenia surowców. Ten proces sprawia, że Atlas Copco jest idealnym partnerem w tworzeniu baterii litowo-jonowych.

Zastanawiasz się nad zmianą? Korzyści z posiadania samochodu elektrycznego są bardzo szerokie.

  • Mogą one znacznie ograniczyć emisję CO2, zmniejszając wpływ na środowisko.
  • Pozwalają zaoszczędzić pieniądze na paliwie
  • Samochody elektryczne są cichsze
  • Są tańsze w utrzymaniu

Wraz ze spadkiem cen i dostępności samochodów elektrycznych oraz wzrostem kosztów paliwa, samochody elektryczne mogą stać się prawdziwym graczem w branży motoryzacyjnej, a Atlas Copco jest gotowy wspierać tę branżę tam, gdzie jest to potrzebne.

Dowiedz się więcej o sprężonym powietrzu i gazie w produkcji akumulatorów do samochodów elektrycznych

Powiązane artykuły