Azot: pomaga jednej firmie osiągnąć zero odpadów plastikowych

W ostatnich latach znaczenie recyklingu wysunęło się na pierwszy plan. Ale co dzieje się z całym plastikiem, który co tydzień umieszczamy w naszych koszach na śmieci? Klient firmy Atlas Copco, firma rPlanet Earth, opowiedziała nam o tym, co dzieje się z otrzymywanym przez nią plastikiem pochodzącym z recyklingu i jak sprężone powietrze pomaga jej w osiąganiu celów.

rPlanet Earth, z siedzibą w Vernon, Kalifornia, jest wyjątkowym, liderem, jeśli chodzi o recykling plastiku post-consumer. Życzymy misji zero odpadów z tworzyw sztucznych na planecie Ziemia, zespół rPlanet składa się z grupy pasjonatów recyklingu i opakowań ekspertów dedykowanych do zamknięcia pętli na pojedynczej konserwacji PET (politereftalan etylenu) materiału poprzez recykling i produkcję wysokiej jakości rozwiązań recyklingowych konsumentów.

rPlanet prowadzi pierwszy w swoim rodzaju pionowo zintegrowany zakład recyklingu i produkcji opakowań w Ameryce Północnej dostarczający użytkownikom końcowym na wielu rynkach produktów. Wszystkie produkty wykonane przez rPlanet zawierają do 100% PET pochodzącego z recyklingu i po użyciu mogą być umieszczone w pojemnikach do dalszego recyklingu i ponownego użycia.

Kiedy firma rPlanet Earth chciała ograniczyć ilość odpadów przy dostawie azotu, skontaktowała się z firmą Atlas Copco i wspólnie wymyśliliśmy niesamowite rozwiązanie. "Nasze historyczne wyzwania związane z azotem polegały na wysokich kosztach ciekłego azotu" - powiedział Mac Schlicher, starszy inżynier procesu w firmie rPlanet Earth. "W rzeczywistości zużywaliśmy zbyt dużo azotu, co miało wpływ na sprzęt i co 8 godzin pojawiały się ciężarówki, które uzupełniały zbiornik. Firma Atlas Copco wykonała fantastyczną pracę, towarzysząc nam na każdym etapie procesu. Mieliśmy wiele pytań dotyczących czystości, wydajności, redundancji, konserwacji, a oni naprawdę połączyli wszystko w jeden pakiet, nawet podczas rozruchu, kiedy włączyliśmy maszynę, byli tu przez cały dzień. Projekt ten był największym projektem oszczędnościowym, jaki wykonaliśmy w naszej krótkiej historii w naszej rPlanet Earth. Ale szukamy oszczędności prawie 80.000 dolarów miesięcznie w kosztach ciekłego azotu."

W ramach tego projektu firma rPlanet zainstalowała generatory azotu NGP550+ firmy Atlas Copco. Generatory są używane w procesie dekontaminacji, gdzie są w stanie otrzymać 99.9% czystego azotu, co prowadzi nie tylko do czystych butelek z wodą i redukcji odpadów azotowych, ale także do oszczędności kosztów w wysokości prawie 1 miliona dolarów rocznie na płynnym azocie.

Oprócz generatorów azotu firma rPlanet Earth używa także sprężarek powietrza Atlas Copco do zasilania systemu azotu i przemieszczania plastiku w całym obiekcie.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat działania generatorów azotu na miejscu lub po prostu dowiedzieć się więcej o różnicach między azotem na miejscu a azotem w butelkach? Dowiedz się więcej o generatorach azotu.

Wizją rPlanet Earth jest zero odpadów plastikowych na naszej planecie Ziemi.
Dowiedz się więcej o rPlanet EarthDowiedz się

więcej o współpracy rPlanet Earth i Atlas Copco, oglądając poniższy film.


Powiązane artykuły