Sprężarki Atlas Copco w magazynie Manufacturing Today

Poniżej znajduje się fragment wywiadu z Johnem Brookshirem, prezesem Atlas Copco Compressors, który został niedawno opublikowany w Internecie na stronie Manufacturing Today.

Od ponad 140 lat firma Atlas Copco dostarcza klientom wartości poprzez innowacje. Od czasu założenia firmy w Szwecji jako dostawcy produktów dla kolejnictwa, Atlas Copco jest liderem w tworzeniu produktów, które spełniają i wyprzedzają potrzeby klientów. Ta tradycja innowacji trwa do dziś i jest widoczna w pracy firmy jako jednego z czołowych dostawców sprężarek w Ameryce Północnej. John Brookshire, prezes marki sprężarek w Stanach Zjednoczonych, mówi, że firma nadal ciężko pracuje, aby spełnić wszelkie potrzeby swoich klientów.

"Myślę, że ludzie kupują Atlas Copco ze względu na nasze innowacyjne produkty" - mówi Brookshire. "Jesteśmy organizacją skoncentrowaną na kliencie i bardzo ciężko nad tym pracujemy".

Jako jeden z czołowych dostawców sprężarek w Stanach Zjednoczonych, Atlas Copco obsługuje szeroki przekrój krajowego przemysłu. Największymi użytkownikami sprężarek firmy są zakłady produkcyjne, ale jej produkty można znaleźć w przemyśle naftowym i gazowym, petrochemicznym, ogólnym, samochodowym, elektronicznym i lotniczym. "Wszyscy klienci duzi i mali są dla nas ważni. Nasza baza klientów to w zasadzie baza przemysłowa Stanów Zjednoczonych, każdy kto potrzebuje sprężonego powietrza" - mówi Brookshire. "To świetne miejsce, aby być z punktu widzenia dostawcy".

Jednak poza samymi sprężarkami, które dostarcza Atlas Copco, Brookshire mówi, że firma zapewnia swoim klientom dodatkową wartość, koncentrując się na pomaganiu im w uzyskaniu jak największego zwrotu z inwestycji. Będąc równie silnym dostawcą usług, Atlas Copco zapewnia potrzeby rynku wtórnego, które pomagają klientom uzyskać to, czego szukają. "To firmy myślące przyszłościowo, które chcą kupić produkt, który jest najlepszy w całym cyklu życia" - mówi Brookshire.

Wiedza i doświadczenie

Jednym z największych czynników sukcesu firmy Atlas Copco jest jej zdolność do opracowywania nowych, innowacyjnych produktów, a zdaniem Brookshire'a jest to widoczne w przypadku sprężarek tej firmy. Mówi, że firma jest jednym z niewielu dostawców, którzy mogą pochwalić się posiadaniem wszystkich rodzajów technologii sprężarek pod swoim dachem, co oznacza, że ma szeroką bazę wiedzy, z której może czerpać podczas opracowywania nowego produktu. Oznacza to również, że Atlas Copco jest w stanie zbadać każdą opcję dla konkretnych potrzeb klienta.

Atlas Copco z pewnością dobrze wykorzystuje tę wiedzę i doświadczenie, ponieważ firma stale zmienia swoje produkty i regularnie odświeża technologie. "Przeprojektowujemy produkty co pięć lat" - mówi Brookshire, zauważając, że większość sprzedaży firmy na rynku sprężarek pochodzi z produktów mających mniej niż cztery lata.

Czytaj dalej...

Pełny artykuł, zawierający bardziej szczegółowe informacje na temat innowacyjnych produktów i programu praktyk firmy Atlas Copco, można przeczytać w poniższym łączu: Profil firmy Atlas Copco Compressors - Manufacturing Today. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami lub zostaw komentarz poniżej.

Powiązane artykuły