Prepzilla MILLHOG® Narzędzie do ukosowania rur

Lider w dziedzinie ukosowania rur

Firma ESCO Tool Company, która opracowała pierwsze przenośne narzędzie do przygotowywania końcówek rur w ramach programu atomowych okrętów podwodnych Triton w latach 50-tych, jest wiodącym innowatorem w dziedzinie narzędzi do przygotowywania końcówek rur z twardych stopów pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Ich narzędzia zapewniają najwyższy dostępny stosunek mocy do wagi dzięki opatentowanym projektom stworzonym specjalnie do pracy w trudnych, ograniczonych przestrzeniach. Narzędzia ESCO znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających środowiskach pracy, w tym na platformach wiertniczych, rafineriach i w miejscach wytwarzania energii.

Prepzilla MILLHOG® - Zaprojektowany do pracy na morzu

Narzędzie do ukosowania rur Prepzilla MILLHOG® P-300W firmy ESCO Tool jest doskonałym przykładem ich innowacyjnych projektów. Połączenie silnika pneumatycznego o mocy 2 HP i przekładni redukcyjnej o ekstremalnej wytrzymałości zapewnia prędkość operacyjną z momentem obrotowym wynoszącym 1500 funtów. Żebra mocujące i podkładki umożliwiają pracę na rurach lub przewodach rurowych o dowolnej średnicy od 1,575 cala średnicy wewnętrznej do 8,625 cala średnicy zewnętrznej. Obróbka końcowa dowolnej klasy rur lub przewodów rurowych, w tym trudnych stopów, takich jak stal nierdzewna, Super Duplex i P-91, jest wykonywana bez wysiłku pod dowolnym wymaganym kątem.

Cechy

Urządzenie Prepzilla MILLHOG® ukosuje, nawierca i wykonuje obróbkę czołową trudnych do obrobienia rur dzięki funkcjom zapewniającym doskonałe cięcie, wygodę operatora i niezrównaną niezawodność:

- Pojedynczy trzpień oraz osiem zestawów zacisków i żeber pokrywa pełen zakres rozmiarów rur - Dwugwintowa konstrukcja zacisków zapewnia stabilność pracy - Końcówki mogą być wykonywane pod dowolnym kątem na każdej średnicy ścianki - Zespoły cięgien są samocentrujące, aby zapewnić doskonałe cięcie - Ostrza tnące pokryte azotkiem tytanu oraz system blokady ostrzy EscoLock™ zmniejszają ciepło cięcia - Grube wióry tnące eliminują potrzebę stosowania płynów smarujących lub chłodzących - Długą żywotność gwarantują podwójne przeciwstawne, Niskie obroty i niski moment obrotowy operatora oznaczają łatwą obsługę - Wyciąg odprowadza powietrze z dala od operatora

Oprócz powyższych cech, Prepzilla MILLHOG® P-300W może być wyposażona w dwa noże tnące i dodatkowy słupek narzędziowy, aby połączyć etapy przygotowania. P-300EW to model z napędem elektrycznym, który zapewnia takie same funkcje operacyjne jak P-300W, wykorzystując silnik pneumatyczny o mocy 1800 W, który jest zasilany z gniazd 120 lub 240 VAC.

Komponenty i specyfikacje

Każdy zestaw narzędziowy Prepzilla zawiera następujące elementy:

- Głowica przekładni i mechanizm posuwu - Silnik pneumatyczny 2-HP - Trzpień i słupek narzędziowy - Zespół cięgła - Wąż pneumatyczny, złącza, filtr i oliwiarka - Całkowicie metalowa obudowa

Dla P-300W, wymagane jest zasilanie powietrzem o wydajności 80 CFM i ciśnieniu 90 PSI. P-300EW działa przy napięciu 110/120 VAC lub 230 VAC po modyfikacji fabrycznej.

Sprawdzona w praktyce niezawodność sprawia, że narzędzia ESCO są najlepszym wyborem

Ponieważ narzędzia ESCO do ukosowania rur są oferowane na sprzedaż lub do wypożyczenia, ESCO ma wyraźną przewagę w udoskonalaniu swoich narzędzi na przestrzeni lat. Dokładnie analizują swoje narzędzia do wypożyczenia, aby ocenić zużycie komponentów i ewentualne problemy z montażem lub wydajnością. Analiza ta stanowi rzeczywistą informację zwrotną dla inżynierów, którzy dążą do ciągłego doskonalenia każdej linii narzędzi.

Od lat 50-tych, filozofia firmy ESCO Tool Company skoncentrowana na rozwiązaniach zaowocowała długą linią ekstremalnie wytrzymałych, opłacalnych narzędzi dla każdej branży, która wymaga przygotowania rur i przewodów rurowych z twardych stopów. Firma ESCO wybiera najlepsze komponenty dostępne na całym świecie do budowy niewiarygodnie wytrzymałych obudów i przekładni.

Powiązane artykuły