Hydrauliczne klucze dynamometryczne Norwolf X Drive®

Rewolucyjna konstrukcja zapewniająca wytrzymałość, bezpieczeństwo i dostępność

System X Driver firmy Norwolf przenosi hydrauliczne klucze dynamometryczne na nowy poziom dzięki prostszej, bezpieczniejszej i bardziej wytrzymałej konstrukcji. Dzięki najbardziej płaskiemu i najcieńszemu profilowi spośród wszystkich hydraulicznych kluczy dynamometrycznych, rodzina X Driver ma większy dostęp w większej liczbie zastosowań. Pasuje tam, gdzie konkurencyjne narzędzia nie mogą.

Wielokrotnie opatentowana konstrukcja klucza X Driver zmniejsza prawdopodobieństwo awarii oraz upraszcza konserwację i naprawę.

Jedyne klucze, jakich kiedykolwiek będziesz potrzebował do wszystkich zastosowań

Dostępność akcesoriów dostosowanych do konkretnych zadań oznacza, że klucze X Driver są jedynymi kluczami potrzebnymi do każdego zastosowania.

W rodzinie X Driver dostępne są trzy rodzaje napędów: napęd A, napęd M i napęd V.

Napęd A

Napęd A to napęd sześciokątny wykorzystujący trzyczęściową konstrukcję: zapadkę napędową, grzechotkę i przekładnię napędową. Jego prostsza konstrukcja znacznie zmniejsza awaryjność i ułatwia naprawę. Jest o 10 do 15% szybszy niż klucze hydrauliczne innych firm.

Napęd M

Zaprojektowany dla ekstremalnie małych prześwitów, takich jak te występujące w BOP, napęd M ma najbardziej płaską szerokość spośród wszystkich hydraulicznych kluczy dynamometrycznych. Pasuje do przestrzeni, do których nie pasuje żaden inny klucz dynamometryczny. Jego 40-stopniowy skok sprawia, że jest to najszybszy zabierak w rodzinie X Driver. Dostępne są trzy rodzaje połączeń sześciokątnych.

Napęd V

W przypadku zastosowań z napędem gniazdowym, dedykowany napęd kwadratowy V Drive oferuje najbardziej wszechstronne rozwiązanie. Posiada osiem różnych ustawień, jest regulowany na wysokość i można go obracać o 360 stopni. Podobnie jak w przypadku napędu M, jego 40-stopniowy skok mocy zapewnia 30% wzrost prędkości w porównaniu z konkurencyjnymi narzędziami dostępnymi na rynku.

Bezpieczeństwo

Dzięki najdłuższej i najwęższej gardzieli napędu w branży, głowice X Driver umożliwiają duży kąt podejścia, co eliminuje przeskakiwanie grzechotki w przypadku każdego zastosowania w linii lub w pozycji odwróconej. Dźwignia blokująca każdego napędu umożliwia obsługę bez użycia rąk, aby zapobiec obrażeniom spowodowanym odbiciem podczas cofania. Opcjonalny uchwyt narzędziowy montowany na górze zapobiega powstawaniu punktów zakleszczenia. Nie ma żadnych sworzni ani śrub wymaganych do zablokowania głowicy napędowej do któregokolwiek z trzech typów kluczy.

Naprawa i konserwacja

Rodzina X Driver została zaprojektowana z myślą o maksymalnej wytrzymałości we wszystkich zastosowaniach przy użyciu zredukowanej liczby części i jednoczęściowego tłoka. Stosowane są tylko trzy O-ringi w porównaniu do dziewięciu w innych konstrukcjach. Do naprawy lub konserwacji nie są wymagane żadne specjalne narzędzia, a wewnątrz stosowana jest jedna sprężyna o standardowym rozmiarze.

Akcesoria

Do systemu X Driver dostępnych jest kilka akcesoriów:

  • Niestandardowa walizka Pelican do przechowywania głowicy zasilającej, napędów i innych akcesoriówPrzejściówka na wąż umożliwiająca obrót o 360 stopni w dwóch płaszczyznach w celu zmniejszenia ilości splątanych wężyZamontowany na górze uchwyt bezpieczeństwa, który eliminuje przełączanie boczne podczas zmiany kierunku narzędziaWydłużone ramiona reakcyjne w celu zwiększenia zasięgu narzędziaAdaptery gniazd, o niskiej wysokości i do układania w stos.

Zastosowania

System X Drive jest stosowany wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki, wydajny, precyzyjny moment obrotowy w krytycznych urządzeniach na polach naftowych i gazowych, turbinach wiatrowych, rurociągach, rafineriach, kotłach, operacjach górniczych, kolejach i urządzeniach generujących energię.

Powiązane artykuły