Audyt energetyczny prowadzi do znacznych oszczędności energii

Na tym blogu często omawiamy znaczenie audytów energetycznych, i to nie bez powodu. Typowe oszczędności wynoszą od 30% do 50%, gdy zalecenia wynikające z pełnego audytu systemu są wprowadzane w życie. Ponadto korzyści wynikające z przeprowadzenia audytu, takie jak niższe koszty energii i wyższa wydajność linii produkcyjnej, zwykle zwracają koszty początkowej inwestycji.

Niedawny artykuł w Compressed Air Best Practices opisuje historię producenta, który "znacznie obniżył koszty energii po wdrożeniu sprzętu, konsolidacji pracy i zmian proceduralnych wynikających z audytu energetycznego sprężonego powietrza".

Producent rozpoczął od audytu bazowego, który trwał dwa tygodnie i polegał na monitorowaniu zużycia energii przez sprężarkę, pompę wody chłodzącej i osuszacz. Audyt posłużył również do ustalenia, czy firma może zakwalifikować się do programu zachęt do oszczędzania energii oferowanego przez lokalnego dostawcę energii elektrycznej.

W wyniku audytu firma dowiedziała się, że sprężarka powietrza pracowała z wydajnością mniejszą niż 25%, ale pracowała z mocą ponad 70% z powodu modulacji sterowania sprężarki. Ponadto występowały okresy wysokiego i niskiego zapotrzebowania oraz niespójności w zużyciu powietrza w ciągu dnia.

Aby zaoszczędzić na kosztach energii systemu sprężonego powietrza, producent zmodernizował sprzęt, instalując dwie sprężarki pracujące w konfiguracji lead/lag oraz nowy osuszacz powietrza. Producent przeorganizował także godziny pracy pracowników, aby usprawnić produkcję i jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii.

Biorąc pod uwagę zachętę energetyczną i bieżące oszczędności wynikające z wdrożenia zaleceń audytu energetycznego, okres zwrotu inwestycji dla producenta wyniósł zaledwie pięć miesięcy.

Więcej na temat audytów sprężonego powietrza można dowiedzieć się czytając poprzednie posty na ten temat: Często zadawane pytania: Audyty systemów sprężonego powietrza i Modernizacja w celu uzyskania większych oszczędności. Możesz też skontaktować się z nami lub zostawić komentarz poniżej.

Powiązane artykuły