Top 5 najlepszych japońskich marek elektronarzędzi

Do której japońskiej marki lub producenta elektronarzędzi skłaniasz się początkowo? MAKITA, RYOBI, HITACHI, PANASONIC czy MAKTEC? W tym artykule przedstawimy po kolei ich firmy i marki. Może jesteś trochę ostrożny przed wejściem do nieznanej marki, ale potem łatwo będzie Ci wiedzieć, jaki producent wybrać w zależności od rodzaju zadania do wykonania, czasu trwania i jaki rodzaj wydajności jest wymagany.

MAKITA

Makita, z drugiej strony, jest również producentem elektronarzędzi dla profesjonalistów, założonym w 1915 roku. Jako firma zajmująca się naprawami elektrycznymi i sprzedażą silników, przez lata firma miała bogatą historię produkcji i rozwoju produktów elektronarzędzi, które są zgodne z interesami i wymaganiami konsumentów. Jest to renomowana japońska marka elektronarzędzi posiadająca fabryki w ponad pięciu krajach.

Transformacja Makira w firmę produkującą elektronarzędzia rozpoczęła się w 1959 roku. Pierwszy rok pod nową kategorią firma spędziła na produkcji tysiąca ręcznych strugarek, które wysłała do Australii - co skłoniło ją do wybudowania głównego zakładu.

Makita Corporation zmieniła nazwę firmy na Makita Electric Works. Ltd. w 1962 roku i weszła na giełdę - co zaowocowało wejściem na giełdę.

Większość okresu pomiędzy latami 60-tymi a 80-tymi spędzono na notowaniach na różnych giełdach i ekspansji w różnych krajach. Obejmuje to placówki, które rozciągają się od Wielkiej Brytanii do Japonii. Kontynuuje ona ekspansję globalną, dodając zakład w Brazylii w roku 1981, zakład w Australii w roku 1982 i dalej w innych krajach, takich jak Singapur i Ameryka, przez całe dziesięciolecia, aby produkować i dystrybuować poprzez handel detaliczny.

Makita dostarcza swoje produkty od Azji po Kanadę, a nawet Amerykę i nadal jest obecna w około 40 krajach. To mówi nam, że Makita jest znana nie tylko z jakości usług, które oferuje, ale również ze swojej reputacji i niezawodności na całym świecie. Jednocześnie, elektronarzędzia Makita zwracają wielką i staranną uwagę na ergonomię w zakresie obsługi fizycznej, komfortu i kompaktowych rozmiarów.

Makita ze swoją technologią litowo-jonową Xtreme wyprodukowała kilka lekkich i mocnych elektronarzędzi, które stały się zwycięzcami na rynku. Makita dostarcza również lekkie, wszechstronne i wydajne narzędzia profesjonalne, które zapewnią, że praca zostanie wykonana.

Jej główne produkty obejmują elektronarzędzia, maszyny do obróbki drewna, narzędzia pneumatyczne, maszyny dla domu i ogrodu: wkrętarki, wiertarki elektryczne, elektryczne piły łańcuchowe, klucze udarowe, młoty, suszarki do włosów, świetlówki, kosiarki, podkaszarki, polerki, stolarki, pompy próżniowe, maszyny do pielęgnacji trawników, strugarki. Makita wykazała się również innowacyjnością, wprowadzając nowe, akumulatorowe frezarki bezszczotkowe, akumulatorowe zagłębiarki, bardziej kompaktowe i precyzyjne piły ukośne z wydajnym odsysaniem pyłu, młoty udarowo-obrotowe o zmniejszonych wibracjach i lepszej wydajności, i wiele innych. Ich narzędzia znajdują zastosowanie w przemyśle betoniarskim, drzewnym, metalowym itp.

Ich doświadczenie w elektronarzędziach jest przekazywane przez ich piłę, wiertarkę o wysokiej mocy i szlifierki. Firma kontynuuje ekspansję na całym świecie na szybką skalę bez ustanku. Firma jest dominująca w dostarczaniu narzędzi na rynek detaliczny na całym świecie. Produkcja narzędzi z akumulatorem litowo-jonowym od 2005 roku pozostaje jej znakiem rozpoznawczym.

Marka elektronarzędzi RYOBI

Uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, które dominują w przemyśle japońskim, między innymi w przemyśle samochodowym, elektronicznym i innych. Ta firma produkująca elektronarzędzia oferuje wybór wysoce funkcjonalnych produktów, które stanowią pomoc w handlu przemysłowym. Ciężkie zadania, które wymagają najwyższej funkcji w sprzęcie do ich wykonania mogą patrzeć na tej marki. Zapotrzebowanie na narzędzia dla majsterkowiczów jest pod wpływem urządzeń, które produkuje ta firma. Najlepszym narzędziem w ich asortymencie są pobijaki do gwoździ. Z katalogiem oferującym wiertarki, narzędzia do cięcia, gwoździarki i zszywacze, szlifierki, pompki, piły i wiele innych produktów.

Ryobi została założona w 1943 roku w Japonii i jej strona internetowa, daje off poczucie DIY dostawcą narzędzi dla mniejszych domu i ogrodu projedts. Idealny dla stolarzy, budowniczych i ogólne handy mężczyzn zarówno. Produkty są sprzedawane do tych, którzy mają projekt lub w przemyśle do budowy i naprawy.

Ich początkowym produktem była produkcja odlewów ciśnieniowych, a w latach 60-tych zajęli się produkcją sprzętu drukarskiego, samozamykaczy, sprzętu wykończeniowego. Dopiero w 1969 roku rozpoczęto produkcję elektronarzędzi. W 1973 roku firma zmienia nazwę na RYOBI. Jest to globalna firma działająca w 12 zakładach, które od momentu powstania zostały zarejestrowane w sześciu krajach.

Ryobi są firmą produkcyjną, która projektuje, buduje i dystrybuuje własne narzędzia, takie jak wiertarka udarowa, świetlówka, piła elektryczna, maszyna do cięcia, pompa, dmuchawa, pompa powietrza, maszyna chłodząca, przełącznik zdalnego sterowania drzwiami garażowymi, maszyna polerująca, śruba, itp.

Ryobi skoncentrowały się na jego mobilności z bardziej kompaktowych konstrukcji z lżejszych wag i torby do przenoszenia. Jak również większość ich produktów są bezprzewodowe dla łatwości użytkowania i tak dalej, ich torby i zestawy są łatwe do przechowywania i spakować do toreb podróżnych itp.

Spojrzenie na odbiór Ryobi w zakresie jakości i niezawodności jest mieszana torba między tymi, którzy uważają, że ich produkty są wyłącznie DIY i zorientowane na konsumentów i profesjonalistów, którzy używają swoich produktów regularnie w bardziej ciężkich projektów. Ogólnie rzecz biorąc, jest ona uważana za markę o najwyższej wartości, odpowiednią dla właścicieli domów i mniejszych projektów DIY, ale także często używaną przez profesjonalistów.

To nadal włącza się w wielu krajach na całym świecie n 1970 podczas wprowadzania szerokiej gamy produktów, takich jak wiertarki, które są zoptymalizowane przez co duże otwory, 21 wieku został spędzony na tworzenie punktów na całym świecie do dystrybucji swoich towarów w wielu głównych dystrybutorów półkach na całym świecie. Podpisali umowę z niemieckim zespołem w 2014 roku, dają nawet platformę projektantom i producentom, którzy mają innowacyjne pomysły, które chcą realizować.

Marka elektronarzędzi HITACHI

Zielony jest znakiem HITACHI Power Tools. Technologia Hitachi i Makita mają wiele podobieństw, perfomances i funkcje i żywotność są porównywalne do wysokiego stopnia między markami w ramach klas typu, tak jak z wysoce konkurencyjnych marek samochodów rodzinnych.

W wyniku ciągłych prac badawczo-rozwojowych i rozwoju zasobów ludzkich, HITACHI zdobyło pozycję lidera w technologii elektronarzędzi. Hitachi projektuje, buduje i dystrybuuje własne narzędzia, takie jak elektronarzędzia do obróbki metalu, narzędzia do obróbki drewna, elektronarzędzia akumulatorowe, narzędzia budowlane, narzędzia pneumatyczne, maszyny do obróbki drewna, elektronarzędzia do zastosowań zewnętrznych, narzędzia ogrodnicze, narzędzia domowe, odpylacze, narzędzia laserowe itp.

Przede wszystkim Hitachi dąży do wzmocnienia konkurencyjności w swoich obecnych obszarach działalności i eksploracji nowych, ale pokrewnych dziedzin, aby zapewnić sobie pozycję głównego gracza w branży.

Dlaczego warto wybrać elektronarzędzie HITACHI? Doświadczenie z wiertarko-wkrętarkami akumulatorowymi mówi mi, że podczas zeszłorocznej renowacji starego domu, do której zgłosiło się wielu fachowców, jednogłośnie wybrano 18V Hitachi Li Ion. Wybierz narzędzie, które najlepiej nadaje się do głównych zadań, do odeskowania potrzebujesz momentu obrotowego i długiego czasu między kolejnymi ładowaniami.

Akumulator jest bardzo ważny, akumulatory Li-Ion ładują się szokująco szybko - ładowarka ma nawet mały wentylator chłodzący, aby utrzymać chłód podczas ładowania.

Mogę mówić tylko o hitachi, mam 2 wiertarko-wkrętarki i 1 wkrętarkę udarową, były dla mnie genialne, używam ich 3 razy w tygodniu i nigdy mnie nie zawiodły, ładują się bardzo szybko.

PANASONIC to słynna japońska firma produkująca elektronarzędzia

Elektronarzędzia PANASONIC są fantastyczne w Japonii. Działają gładko, mają doskonały stosunek mocy do wagi i bardzo dobre baterie, trzymające swój ładunek przez bardzo długi czas. Większość z nas wie, że technologia Matsushita/Panasonic jest dobra i niezawodna.

PANASONIC ma również głębię w swoim składzie z szeroką gamą wytrzymałych zestawów akumulatorowych, szlifierek, wiertarek SDS Hammer Drills, narzędzi ogrodowych, wkrętarek, pił łańcuchowych, polerek, szlifierek, pomp itp.

Wiertarki Panasonic są niesamowite. Podobnie, ich kierowcy prowadzą w trwałości i funkcji, w tym 3 poziomy uderzenia i kontroli obrotów. Nie słyszy się zbyt wiele o ich innych narzędziach.

Panasonic dostarcza wiele baterii akumulatorowych takich jak 12v, 14.4v, 18v i 20v etc. Elektronarzędzia akumulatorowe Panasonic generalnie wyznaczają standard dla mocy baterii i długowieczności. Często można zejść o jeden rozmiar w dół i uzyskać porównywalną moc w lżejszym, bardziej kompaktowym rozmiarze.

Marka elektronarzędzi MAKTEC

Maktec i Makita są zasadniczo z tej samej firmy, jaka jest różnica? Elektronarzędzia MAKTEC są produkowane na licencji Makita w Chinach. Wszystkie elektronarzędzia Makita są nadal produkowane w Japonii, a części Maktec są produkowane w Chinach w innym zakładzie. To uzasadnia różnicę w cenie. Ale bardzo trudno jest dostrzec różnicę między towarami wyprodukowanymi w Chinach i Japonii. Nie ma wątpliwości, że niektóre chińskie fabryki produkują dobre narzędzia. Prawdziwych różnic nie było zbyt wiele. Dobre marki mogą konkurować z gorszymi tylko poprzez zmianę marki ich produktów.

Wniosek

Która japońska marka elektronarzędzi jest najlepsza? To jest uogólnienie. Ich wydajność jest znacznie wyższa przy lżejszych obciążeniach i niższa przy większych obciążeniach. Nie można się pomylić z żadną z marek MAKITA, HITACHI, RYOBI, MAKTEC lub PANASONIC, głównie sprowadza się to do osobistych preferencji i myślę, że jest więcej czynników zaangażowanych niż tylko kraj, w którym narzędzie zostało wyprodukowane.

Powiązane artykuły