Zdrowie serca zaczyna się od bezolejowego sprężonego powietrza

Od ponad pół wieku luty jest uznawany za miesiąc zdrowia serca. Choroby serca od dawna są główną przyczyną zgonów zarówno mężczyzn, jak i kobiet w Ameryce; prawie 1 na 4 zgony przypisuje się chorobom serca.

Chorobom serca można zapobiegać; przyjmując zdrowe nawyki - w tym spożywanie diety bogatej w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, regularne ćwiczenia i powstrzymywanie się od palenia - ludzie mogą znacznie zmniejszyć ryzyko. Wiele osób może jednak potrzebować leków lub rozrusznika serca.

Według Reuters "rozruszniki serca to małe, zasilane bateriami urządzenia, które są wszczepiane w celu leczenia pewnych problemów z aktywnością elektryczną serca". W 2002 roku raport wykazał, że trzy miliony ludzi na całym świecie korzystało z rozruszników serca, ale do 2015 roku liczba Amerykanów korzystających z urządzeń takich jak rozruszniki serca lub wewnętrzne defibrylatory przekroczyła 10 milionów.

Ponieważ coraz większa liczba osób polega na lekach i urządzeniach wspomagających pracę serca, konieczne jest, aby producenci używali czystego, suchego, wolnego od oleju powietrza. Przestrzegając rygorystycznych norm, producenci mogą chronić pacjentów przed dalszym, niepotrzebnym ryzykiem.

Niezależnie od tego, czy sprężone powietrze jest wykorzystywane bezpośrednio w produkcji, czy do transportu pneumatycznego, ważne jest, aby te wrażliwe produkty nigdy nie miały kontaktu z olejem lub wilgocią. Zakłady produkcji medycznej mogą stosować filtry oleju w sprężarkach z wtryskiem oleju, ale konserwacja oleju i filtrów (oprócz zagrożeń dla zdrowia) sprawiają, że są one niepraktycznym rozwiązaniem. Zamiast tego sprężarki bezolejowe mogą zaoferować większe oszczędności w całym okresie eksploatacji, zapewniając jednocześnie zerowe ryzyko szkodliwego zanieczyszczenia.

Miesiąc zdrowia serca może przypadać tylko raz w roku, ale producenci pracują przez cały rok, aby zapewnić pacjentom najlepsze leki i urządzenia. Stosując powietrze w 100% bezolejowe Atlas Copco, producenci mogą zagwarantować, że produkty - i pacjenci - są bezpieczni.

Powiązane artykuły