Wytwarzanie azotu w produkcji elektroniki

Produkcja elektroniki - w tym produkcja półprzewodników i obwodów drukowanych - to złożony proces, w którym nie ma miejsca na błędy. W związku z tym wymaga środowiska, które jest zarówno niezwykle kontrolowane, jak i precyzyjne pod względem temperatury, czasu, pakowania i montażu. Jednym z kluczowych elementów w uzyskaniu przestrzeni spełniającej te surowe warunki jest azot. Azot.

Korzyści ze stosowania azotu w produkcji elektroniki

Co ciekawe, azot jest gazem numer jeden zużywanym podczas produkcji elektroniki. Być może zadajesz sobie pytanie - dlaczego azot jest tak popularny w tej branży? Korzyści ze stosowania azotu w produkcji elektroniki są wielorakie, ale najważniejsze z nich to

  • Utrzymuje stałą atmosferę. Azot pomaga utrzymać suchą, czystą i - co najważniejsze - obojętną atmosferę, co z kolei pozwala na bezpieczne i spójne prowadzenie produkcji przez cały dzień.
  • Ostrzejsze wykończenia. Azot jest idealny do wytwarzania niezwykle czystych i wyraźnych wykończeń, które są niezbędne dla każdego rodzaju produkowanego urządzenia elektronicznego. W rzeczywistości azot jest uważany za gaz pomocniczy z wyboru, gdy cięcie musi być najwyższej jakości!
  • Redukcja żużlu. Dross, czyli stałe zanieczyszczenia w stopionym metalu, mogą być istotnym problemem podczas procesu lutowania. Azot zmniejsza ilość żużlu powstającego podczas lutowania, co z kolei wzmacnia lut.
  • Redukuje/zapobiega utlenianiu. Utlenianie to tworzenie się cząsteczek tlenu, które mogą mieć katastrofalne skutki dla produkcji elektroniki, jeśli cząsteczki te zostaną osadzone między lutem a materiałami. Lut zostanie osłabiony i pojawią się defekty. Azot zmniejsza jednak obecność cząsteczek tlenu, zwiększając tym samym wytrzymałość lutu i zapobiegając utlenianiu.

Ponieważ zapotrzebowanie na urządzenia elektroniczne stale rośnie, zapotrzebowanie na azot w produkcji elektroniki również będzie rosło. Aby dowiedzieć się więcej na temat azotu i technologii jego wytwarzania, odwiedź naszą stronę www.atlascopco.com/air-usa.

Powiązane artykuły